Ae Dil Hai Mushkil (2016)

Aksion Dramë Hindi Muzikë

Kjo histori eksploron dashurinë, format që merr, mënyrat se si na ndryshon dhe rrugën e lodhshme drejt së cilës na çon. Është udhëtimi i dy personazheve, Alizeh dhe Ajan të cilët ecin nëpër jetë, dashuri dhe thyerje zemre.


Aktoret kryesor: Aishwarya Rai Bachchan, Ranbir Kapoor, Anushka Sharma, Fawad Khan

Regjisor: Karan Johar

Shkrues: Karan Johar (story and screenplay), Karan Johar (dialogue), Niranjan Iyengar (dialogue)

158 min
Cilësia: HD
Shiko trailer
Loading...
2009 - 2017, Filma24.org