Rocky Handsome (2016)

Aksion Dramë Hindi Krim

Kur një mafie droge rrëmben një vajzë 8-vjeçare, Kabir Ahlauati del në një mision për të gjetur rrëmbyesit dhe për ta shpëtuar vajzën nga rreziqet që i kanosen.


Aktoret kryesor: John Abraham, Shruti Haasan, Nishikant Kamat, Nora Fatehi

Regjisor: Nishikant Kamat

Shkrues: Ritesh Shah (adapted by)

119 min
Cilësia: HD
Shiko trailer
Loading...
2009 - 2017, Filma24.org