Baby (2015)

Aksion Aventurë Hindi Triller

Një grup elitar ushtarak mëson për një komplot të drejtuar nga një njeri i maniak. Ndërkohë që koha kalon, është në dorë të grupit që të gjej tentakulat ndërkombëtare të terroristëve dhe të mos i lejoj ata që të sulmojnë Indinë. Kush prej kundërshtarëve do t'ia arrijë qëllimit final?!


Aktoret kryesor: Akshay Kumar, Danny Denzongpa, Rana Daggubati, Tapsee Pannu

Regjisor: Neeraj Pandey

Shkrues: Neeraj Pandey

159 min
Cilësia: HD
Shiko trailer
Loading...
2009 - 2017, Filma24.org