Tidal Wave (2009)

Aksion Dramë Komedi

Profesori Kim, një gjeolog marine, kupton rrezikun e një mega-cunami që po i drejtohet Haeundaes, një vend turistik i njohur në bregun jugor të Koresë. Ai përpiqet dëshpërimisht të lajmërojë autoritetet dhe pushuesit të cilët nuk janë në dijeni të forcës shkatërrimtare natyrore që po vjen drejt tyre.


Aktoret kryesor: Ji-won Ha, Kyoung-gu Sul, Nicole Dionne, Ye-won Kang

Regjisor: JK Youn

Shkrues: JK Youn

120 min
Cilësia: HD
Shiko trailer
Loading...
2009 - 2017, Filma24.org, Privacy Policy, DMCA
Disclaimer: This site does not store any files on its server! All contents are provided by non-affiliated third parties!